Сад без проблем

Меню сайту
Наше опитування
Що ви знаєте про рослини?
1. П`яте через десяте
2. Професор
3. Ботанік
4. Повний лох
Всього відповідей: 19
Відгуки про сайт
Хмара тегів
флоріна яблуня вупити груші рослини сад саженці сливи яблуні
                     Захист саду без хімії
Найбільш ефективним методом боротьби із шкідниками і хворобами плодових дерев без сумніву являється хімічний метод, це обприскування дерев і ягідників отрутохімікатами. При цьому використовуються пестициди допущені до використання в поточному році для присадибних і невеликих особистих садів. Дотримання нормованих методів і технологій забезпечує знищення більшості шкідників саду. Та коли ми не виконуємо всі вимоги вказані на упаковці(особливо пропорцію робочого розчину і термін останнього обробітку), використовуємо не зовсім надійні отрутохімікати тоді на плодах залишається частина отрути. Та й сама робота з хімічними препаратами шкідлива для людини.
  Тому останнім часом все поширенішою стає думка, краще брати плоди подірявлені хробаками бо на них відсутня будь яка отрута. Це помилкове судження; - по-перше не всі отрути однаково діють на шкідників, плід може бути оброблений, а плодожерки прекрасно будуть себе почувати,
-по-друге самі шкідники залишають по собі токсини з відходами своєї діяльності, які є шкідливими для людини.
  Де ж вихід?
1.Розробка біометодів боротьби з шкідниками. Вже з’явились препарати, які діють на шкідників зараджуючи їх потомство(бітоксибацилін, дендробацилін, ліпідоцин), та вони дуже дорогі і зустрічаються поки що досить рідко.
2.Застосування розчинів і настоянок різних природних компонентів і рослин.
  Про деякі із них я й хотів би розповісти.
  Полин
Використовують проти: листоїдних шкідників саду (гусениць, листоблішок, листокруток).
Готують: 1 кг добре пров’яленого, зеленого, нерозквітлого полину заливають 1-2л окропу і варять 10-15хв. Охолоджують, проціджують і доливають водою до 10л . Для підсилення дії можна додати настій пташиного посліду. Готують його так : 1кг висушеного посліду подрібнюють, заливають 1,5-2л води і настоюють 3-5 днів, проціджують і вливають в відвар полину.
Застосовують: оприскувачем або поливальницею з дрібним ситечком наносять на яблуні та груші, в період розповсюдження шкідників. Дворазовий обробіток такою отрутою з інтервалом 7 днів майже повністю знищує листоїдів.
  Часник 
 Використовують проти: плодожерки, попелиць, мідяниць, аґрусового трача і плодових кліщів.
Готують: 150-200г часнику подрібнюють через м’ясорубку. Цю кашку виливають в 10л води. Настоюють тиждень, проціджують, приступають до обприскування. 
Застосовують: свіжим розчином обприскують дерева в період масового виходу шкідників. Обробіток повторюють з інтервалом 7-9 днів. Свіжий розчин дуже ефективний, дія препарату помітна уже на слідуючий день(гинуть кліщі, мідяниці і ін.).
  Лушпиння цибулі
Використовують проти: попелиць, мідяниць, плодожерок, трачів, плодових кліщів.
Готують: 150-200г лушпиння заливають 10л води, настоюють протягом 4-5 днів, проціджують.
Застосовують: свіжим настоєм обробляють кущі та дерева з початку появи шкідників. Обробіток повторюють через 7-9 днів. Через 1-2 дні гине основна маса попелиць, кліщів, мідяниць. Проти плодожерки обробляють зразу ж після цвітіння повторюючи обробіток не рідше ніж через 14 днів, 3-4 рази за сезон.
   
  Гіркий перець
Використовують проти: попелиць, дрібних гусениць, кліщів.
 Готують: 0,5кг сухих стручків перцю кладуть в 10л води і кип’ятять 1 годину . Потім настоюють дві доби, товчуть стручки м’ялом і проціджують. Розчин зберігають в скляних закритих банках.
Застосовують: перед обприскуванням по бруньках препарат розводять у співвідношенні 1:20(в 10л води додають 0,5л настоянки) і додають 40г розпущеного господарського мила.
Якщо обприскують по молодому листі, на 10л води додають менше 100г препарату. Не використовувати не розведеним, препарат може повністю знищити рослину.  
  Ромашка
Використовують проти: малинової молі, попелиці, суничного довгоносика.
Готують:1кг сухих або 3кг зелених подрібнених квітів і листя на 10л гарячої води(60-70°С),
Настоюють 12год. , проціджують. Перед застосуванням готують робочий розчин; 2л концентрованого настою змішують з 10л води і 20-30г розпущеного господарського мила, перемішують і приступають до обробітку дерев.
Застосовують: в період вегетації з інтервалом 7-9 днів.
  Тютюн
Використовують проти: попелиць, мідяниць, дрібних гусениць та личинок трача.
Готують: 400г сухого або 1кг сирого подрібненого тютюну насипають в 10 л води, настоюють протягом доби. Потім кип’ятять 2 год.. Проціджують розливають в скляний посуд і щільно закривають. Робочий розчин готують додаючи розведений на пів (1:2) розчин, 40г розпущеного господарського мила.
Застосовують: при масовому розмноженні шкідників в період вегетації.
 Застереження: тютюновий відвар дуже токсичний, слід використовувати його застереженнями як при роботі з отрутохімікатами.
  Бузина
Використовують проти: метеликів трача і яблуневої плодожерки, аґрусової вогнівки, попелиці, аґрусового п’ядуна.
Готують: подрібнюють 5-6 гілок бузини заливають 15л води, кип’ятять 1-1,5 год., охолоджують, окремо беруть 400г подрібненого бадилля помідорів настоюють в 10л води  
3-4 год., потім кип’ятять 30 хв. на слабкому вогні. Проціджені розчини змішують. Робочий розчин готують вливши 2 склянки (400г) настою в 10 л води. 
Застосовують: в період порожевіння бутонів і потім з інтервалом в 7 діб після цвітіння .
Там де росте бузина не селяться миші і пацюки. Чорна бузина відлякує брунькового кліща, аґрусову вогнівку.
  Бадилля помідорів
Використовують проти: яблуневої плодожерки, капустяної совки.
Готують: 4кг дрібно посіченого сирого бадилля намочують на 3-4 год. в10 л води. Потім кип’ятять 30хв . на слабкому вогні , проціджують і герметично закривають в скляному посуді. Зберігають в погребі, або в іншому прохолодному місті. Відвар зберігає свою токсичність протягом року. Робочий розчин готують 1:2 (тобто на 1 л розчину 2 л води).
Свіжий розчин розводять перед обприскуванням в пропорції 3:10 при цьому до обох розчинів, як свіжого так і старого додають 40г розпущеного господарського мила.
Застосовують: в період метелика плодожерки, після цвітіння з інтервалом 7-9 днів. 
  Бадилля картоплі  
Використовують проти: кліщів та попелиці.
Готують: 1-2 кг сирого, або 600-800 г сухого дрібно посіченого бадилля заливають 10 л води, настоюють 3-4 год. і проціджують. Настій готовий до обробітку.
Краще заготовляти бадилля під час копання молодої картоплі, бадилля дрібнять на шматочки 1,5 см сушать і зберігають підвішеним в марлевих мішечках на горищі. 
Застосовують: після заходу сонця, або в хмарну (але не дощову) погоду, бо в сонячну погоду можна завдати опіків рослині. Починають обробіток з початком вегетації з інтервалом 7-9 днів, до повного знищення популяції попелиці.
  Сіно перепріле 
Використовують проти: борошнистої роси на ягідниках.
Готують: 1 кг подрібненого сіна намочують в 3 л води протягом 3 діб. Проціджують і готують робочий розчин: в 1л настою доливають 3 л води.
Застосовують: перед появою, або при перших проявах хвороби і повторюють через 7-9 днів, краще у вечірній час, або похмурі дні.
   
Орієнтовні норми витрати робочого розчину при обприскуванні дерев

Дерево до 6років до 2 л на дерево
Плодоносні дерева до 10 л на дерево
Смородина, порічка, аґрус 1, 5 л на кущ
Малина 2 л на 10 кущів
Суниця 1,5 л на 10 м ²

Література :
1.Засоби захисту і регулятори росту рослин (довідник - посібник)/ склав А.П. Коробач та ін. Мінськ 1995р. 
2.Поради городникам/ В.П. Переднев, Е.Х. Стацкевич та ін. Мінськ 1989р.
3. Захист рослин від шкідників і хвороб на садово - городній ділянці / скл. В.Н.Корчагін, М. 1987р.
4. Присадибне ягідництво / В.С. Марковский, І.Б. Каніна та ін. Урожай 1993р.



Всього коментарів: 0
Підписка:
Форма входу
Пошук
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Підтримайте сайт
Клацніть кілька разів по наведених нижче посиланнях, щоб підтримати наш сайт
Архів записів
СМС скарбничка
SMS.копилка
Погода
Погода в Украине

Погода в Украине
Статистика

ZIMZONE © 2024