Сад без проблем

Меню сайту
Наше опитування
Що ви знаєте про рослини?
1. П`яте через десяте
2. Професор
3. Ботанік
4. Повний лох
Всього відповідей: 19
Відгуки про сайт
Хмара тегів
флоріна яблуня вупити груші рослини сад саженці сливи яблуні
   Як перехитрити, відлякати, чи знищити шкідників саду

Тількино відцвіли дерева і ми уже тішимось майбутнім урожаєм. Та не тільки ми, а й орди різноманітних комах, кліщів, хробаків, гусені теж мають види на цей урожай. І уже дивись половина зав”язі осипалась, так і не набравшись соку, інша половина повністю пошкоджена червоточинами. Гілки і листя поскручувались і пожовтіли від численної попелиці, листокруток, які ж не по зубам для попелиць атакують різні гусениці. І ось ми беремось за хімікати і безпощадно поливаємо цю напасть, часто навіть порушуючи концентрацію, щоб було вірніше. Та чи буде, врятований таким чином плід, корисним для нас і наших дітей?
Що ж робити? Не чекати ж поки шкідники залишать нам одні голі гілки.
При масовому вторгненні шкідників в сад без хімії не обійтись, але тут треба використовувати тільки дозволені, або рекомендовані в поточному році пестициди для присадибних ділянок (особливо слід звернути увагу на останній термін обробітку) і детально дотримуватись інструкції на упаковці.
Коли ж основне полчище знищене і ви хочете доглядати за садом, отримувати чисті продукти, то ця стаття для вас. Для всіх інших я б радив, або купувати фрукти на ринку(а тут про екологію годі й мріяти), або садити біля дому одні декоративні багаторічники.
Споконвіку наші пращурі шукали „домашні” засоби, як врятувати свої сади від шкідників і отримувати добрі урожаї. Вони готували настоянки різних рослин, ставили ловчі пояси, робили світлові пастки і навіть готували одяг для плодів. Їхня дія досить ефективна, вона базується в основному на тому, як обманути шкідників, змінивши запах плодів ( заставити відкладати яйця і личинки в пастки), чи обробити їх речовинами, які відлякують комах.
Найпростіший дослід показує, якщо звичайну дошку з будь якої деревини, змастити соком свіжого молодого зеленого яблука і покласти її між яблунями, то плодожерка зразу ж відкладе на ній яйця.
Такими маленькими і великими секретами я й хочу з вами поділитись.
1. Якшо ми застосуємо розчини чи настої таких рослин: часнику, цибулі, пасльону, чимериці, полину, блекоти та ін., то змінюється запах плодів і в одночас ці речовини знищують того чи іншого шкідника, або ж відганяють його від вашого саду.
2. Якщо насадити біля дому бузини, то крім надзвичайного лікувального ефекту (ця ягода дає довголіття ),в вас не селитимутьсябіля дому ні миші, ні пацюки, бо коріння бузини виділяє синильну кислоту, що відганяє гризунів. Якщо в вашому саду, чи ягіднику бузини не має і не залишилось місця де б її посадити, лиху можна зарадити. Посадіть невеличке деревце в горнятко, чи вазон, ящик і переміщайте по ягіднику в міру його цвітіння.
Червона бузина дуже силь відлякує вогнівку від агрусу, заважає відкладати
Метелику яйця. Чорна бузина відлякує брунькового кліща, п”ядуна і агрусову
вогнівку. Якщо ви ще не посадили собі переносну цілительку не біда, розкладіть
між кущів гілки бузини і паразити обминуть ваш ягідник.
3. Полин люди з давна використовували для боротьби з клопами,блохами,
тарганами. Досить застелити долівку кілька разів свіжим, або сухим полином
і вся нечисть вибереться з кімнати. В саду для обробітку використовують відвар з полину.
4. Дикий цасник садять під кущами смородини. Стійкий запах відлякує брунькового кліща.
5. Вільху використовують для боротьби з капустянкою. Якщо на грядку заселену шкідником повстромляти на віддалі 2 м один від одного свіжі гілки вільхи, капустянка вибереться з грядки.
6. М”ята. Запах м”яти не переносить метелик вогнівок і коли ви посадите м”яту серед кущів агрусу, шкідник навіть не наблизиться до них.
7. Ловчі пояси та коритця
Це для тих садівників хто хотів би обійтись зовсім без отрути, навіть отрути рослинного (натурального) походження. Для цього необхідно створювати запобіжні, профілактичні методи боротьби з комохами-шкідниками, або просто їх механічне знищення. Найкраще для цього підходять ловчі пояси та коритця. Використання їх може значно зменшити збитки, які завдають шкідники саду. Всі садівники знають якої шкоди завдає яблуневому саду плодожерка, вона псує значну кількість плодів, пошкоджує зав”язь. Найбільше оприскувань в саду проводять як раз проти цього шкідника. Пошкоджує плоди личинка-хробак, але розповсюджує по саду цього шкідника метелик яблуневої плодожерки, який відкладає на зав”язь яйця. Особливо небезпечне перше покоління метелика-шкідника, виживши він збільшує в декілька разів зараження саду шкідником. Якшо ж ми знищимо це перше покоління і не дамо йому відкласти яйця, значить ми можемо бути спокійними за наш урожай. Так от щоб не застосовувати отрут і знищити шкідника, ще з давнини використовували ловчі пояси та коритця. Пояси для відлову і знищення гусениць, а коритця для знищення дорослих метеликів.
Щоб виготовити найпростіший ловчий пояс беруть аркуш темного обгорткового паперу, толю чи мішковини і вирізають стрічку шириною 15-20 см, довжиною на 5-10 см більшою за повний обхват дерева. Можна використовувати і гофрований папір, але тоді пояс буде одноразовий, бо після 10-12 днів його необхідно сталювати разом з гусінню, яка за цей час туди налізе, тоді ж як з інших матеріалів можна використовувати декілька раз просто стряхуючи і знищуючи гусінь.
Накладають пояси по середині стовбура і біля основи основних скелетних гілок першого порядку. Верхню частину ловчого пояса щільно привязують шпагатом чи плівкою, а нижню трохи відгинають і привязують не щільно, щоб гусінь могла вільно туди залізти, шукаючи темного місця на лялькування. Через тиждень пояси оглядають і витрушують їх вміст в якусь посудину, після чого знищують.
Хто ж не має часу морочитися з оглядом поясів може виготовити ловчий пояс з застосуванням різних отруйних та липких речовин. Це так звані автоцидні, або самовбивчі пояси.
Виготовляють їх так: папір спочатку обробляють 2-3% розчином нітрофосу, просушують у затінку, після чого накладають на дерева як і звичайні пояси. Для здільшення строку дії такого ловчого пояса на верх накладають ще шар сухого провощеного паперу . За таких умов ловчі пояси простоять до двох місяців знищивши майже всю гусінь, яка туди потрапила.

Всього коментарів: 0

Підписка:
Форма входу
Пошук
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Підтримайте сайт
Клацніть кілька разів по наведених нижче посиланнях, щоб підтримати наш сайт
Архів записів
СМС скарбничка
SMS.копилка
Погода
Погода в Украине

Погода в Украине
Статистика

ZIMZONE © 2024